29 квітня 2023 року, в суботу ввечері, напередодні третьої неділі після Пасхи, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю жінок-мироносиць, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

З благословення Владики Юліана першу Літургію відслужив благочинний Коломийського міського благочиння, митр. прот. Василь Мізюк.

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: митр. прот. Тарас Мойсюк,  митр. прот. Володимир Озарчук, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій навів Євангельські приклади-свідчення про ставлення Христа до жінок  та зауважив, що серед тих, які осуджували Христа, не було жінок.

“Жінки завжди смиренно та з покорою перебували біля Спасителя. Навіть одна із них, напередодні Його Хресних Страждань, купила найдорогоцінніше миро, вилила Йому на ноги й тим самим підготувала Його до похорону”, – наголосив Єпископ Юліан.

Після відпусту Керуючий Коломийською Єпархією привітав жінок із Днем жінки-християнки, подякував їм за особливе служіння у Церкві, сім’ї та суспільстві,  побажав наслідувати жінок-мироносиць в їхньому подвизі віри та, за доброю традицією, благословляючи, вручив кожній троянду.

Ввечері цього дня, Архіпастир, взяв участь у щорічному молитовному зібранні ”Пресвята Богородиця єднає в молитві”, під час якого, у співслужінні духовенства, звершив Молебень до Пресвятої Богородиці біля каплиці Божої Матері, що знаходиться на межі сіл Торговиця та Вербівці Городенківської ОТГ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *