Керуючий Коломийською єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський ЮЛІАН (в миру Петро Петрович Гатала), народився 29 березня 1980 року в селі Лівчиці Городоцького району Львівської області в сім’ї робітників.

З 1986 року по 1987 рік навчався у львівській середній школі №40; з 1987 року по 1990 рік – у Підзвіринецькій середній школі Городоцького району Львівської області, з 1990 року по 1997 рік – у Львівській середній школі №31.

1997 року, екстерном здавши екзамени по програмі першого курсу, вступив на другий курс Львівської Духовної Семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

21 листопада 1999 року в храмі Святого Архистратига Михаїла села Пристань Сокальського району Львівської області митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) хіротонісований у сан диякона.

4 червня 2000 року закінчив навчання у семінарії, та, в день випуску, нагороджений митрополитом Андрієм (Гораком) ювілейною медаллю «2000-ліття Різдва Христового». Цього ж року зарахований до Львівської духовної академії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

10 вересня 2000 року у храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Криниця Миколаївського району Львівської області архиєпископом Дрогобицьким і Самбірським Феодосієм (Пециною) хіротонісований у сан священика.

У вересні 2001 року відновив та очолив Недільну катехитичну школу при кафедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова. Протягом 2003-2004 навчального року викладав християнську етику у Львівській середній школі № 28. З жовтня 2003 року звершував почергове служіння у каплиці Всіх святих землі української Львівської міської громадської організації «Скнилівська трагедія» та стає духівником екуменічного релігійного братства «77 ангелів» цієї організації.

Захистивши дипломну роботу, 1 червня 2004 року успішно завершив навчання у Львівській Духовній Академії.

24 червня 2004 року призначається викладачем основного богослів’я, катехизису, церковно-слов’янського читання ЛДАіС. У вересні цього ж року призначений помічником інспектора та духівником ЛДАіС. З 16 листопада 2004 року — настоятель академічного храму Святителя Іоана Золотоустого. У грудні 2004 року заснував при храмі Недільну катехитичну школу «Добрий Пастир».

22 березня 2005 року до дня Святої Пасхи митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) нагороджений наперсним хрестом.

У жовтні 2006 року засновує Молодіжну християнську організацію імені Святителя Петра Могили. 30 листопада 2007 року призначається головою Єпархіальгого відділу у справах молоді.

Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом 12 березня 2010 року до дня Святої Пасхи нагороджений саном протоієрея.

5 травня 2010 року відзначений благословенною Архиєрейською грамотою.

15 квітня 2011 року у Хресто-Воздвиженському Манявському монастирі Івано-Франківської єпархії Високопреосвященним митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм пострижений в чернецтво з іменем Юліан на честь святого мученика Юліана Аназаврського. 17 травня 2011 року, згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 13 травня 2011 року, Високопреосвященним митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм призначений намісником новозаснованого Свято-Іоанно-Золотоустівського чоловічого монастиря м Львова.

З жовтня 2011 р. – Голова єпархіального відділу зі збереження пам яток сакральної спадщини.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 23 січня 2012 року обраний на єпископа Городоцького, вікарія Львівської єпархії.

9 лютого 2012 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм возведений у сан ігумена і нагороджений хрестом з прикрасами.

19 лютого 2012 року у Володимирському Патріаршому соборі м. Києва Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм, митрополитом Білгородським і Обоянським Іоасафом, архиєпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським Епіфанієм, архиєпископом Вінницьким і Брацлавським Онуфрієм, архиєпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм, єпископом Вишгородським Агапітом хіротонісований в сан єпископа.
8 березня 2013 року рішенням Священного Синоду призначений єпископом Коломийським і Косівським.

26 липня 2013 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений ювілейною медаллю «1025 років Хрещення Руси-України».

24 січня 2015 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений медаллю «За жертовність та любов до України».

5 березня 2015 року, за заслуги з відродження духовності в Україні, утвердження Помісної Української Православної Церкви та з нагоди 35-річчя від Дня народження – Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Орденом Христа Спасителя.