Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський ЮЛІАН (в миру Петро Петрович Гатала), народився 29 березня 1980 року в селі Лівчиці Городоцького району Львівської області в сім’ї робітників.
З 1986 року по 1987 рік навчався у львівській середній школі №40; з 1987 року по 1990 рік – у Підзвіринецькій середній школі Городоцького району Львівської області, з 1990 року по 1997 рік – у Львівській середній школі №31.
1997 року, екстерном здавши екзамени по програмі першого курсу, вступив на другий курс Львівської Духовної Семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
21 листопада 1999 року в Храмі Святого Архистратига Михаїла села Пристань Сокальського району Львівської області Митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) хіротонісований у сан Диякона.
4 червня 2000 року закінчив навчання у семінарії, та, в день випуску, нагороджений Митрополитом Андрієм (Гораком) Ювілейною Медаллю «2000-ліття Різдва Христового». Цього ж року зарахований до Львівської духовної академії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
10 вересня 2000 року у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Криниця Миколаївського району Львівської області Архієпископом Дрогобицьким і Самбірським Феодосієм (Пециною) хіротонісований у сан Священика.
У вересні 2001 року відновив та очолив Недільну катехитичну школу при Кафедральному Соборі Покрови Пресвятої Богородиці м. Львова.
Протягом 2003-2004 навчального року викладав християнську етику у Львівській середній школі № 28.
З жовтня 2003 року звершував почергове служіння у каплиці Всіх святих землі української Львівської міської громадської організації «Скнилівська трагедія» та стає духівником екуменічного релігійного братства «77 ангелів» цієї організації.
Захистивши дипломну роботу, 1 червня 2004 року успішно завершив навчання у Львівській Духовній Академії.
24 червня 2004 року призначається викладачем основного богослів’я, катехизису, церковно-слов’янського читання ЛДАіС. У вересні цього ж року призначений помічником інспектора та духівником ЛДАіС.
З 16 листопада 2004 року — настоятель академічного Храму Святителя Іоана Золотоустого.
У грудні 2004 року заснував при Храмі Недільну катехитичну школу «Добрий Пастир».
22 березня 2005 року до дня Святої Пасхи Митрополитом Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) нагороджений Наперсним Хрестом.
У жовтні 2006 року засновує Молодіжну християнську організацію імені Святителя Петра Могили.
30 листопада 2007 року призначається головою Єпархіальгого відділу у справах молоді.
Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом 12 березня 2010 року до дня Святої Пасхи нагороджений саном Протоієрея.
5 травня 2010 року відзначений благословенною Архиєрейською Грамотою.
15 квітня 2011 року у Хресто-Воздвиженському Манявському монастирі Івано-Франківської Єпархії Високопреосвященним Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм пострижений в чернецтво з іменем Юліан на честь Святого Мученика Юліана Аназаврського.
17 травня 2011 року, згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 13 травня 2011 року, Високопреосвященним Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм призначений намісником новозаснованого Свято-Іоанно-Золотоустівського чоловічого монастиря міста Львова.
З жовтня 2011 р. – Голова єпархіального відділу зі збереження пам”яток сакральної спадщини.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 23 січня 2012 року обраний на Єпископа Городоцького, вікарія Львівської Єпархії.
9 лютого 2012 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм возведений у сан Iгумена і нагороджений Хрестом з прикрасами.
19 лютого 2012 року у Володимирському Патріаршому Соборі м. Києва Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм, Митрополитом Білгородським і Обоянським Іоасафом, Архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським Епіфанієм, Архієпископом Вінницьким і Брацлавським Онуфрієм, Архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм, Єпископом Вишгородським Агапітом хіротонісований в сан Єпископа.
8 березня 2013 року рішенням Священного Синоду призначений Єпископом Коломийським і Косівським.
26 липня 2013 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Ювілейною Медаллю «1025 років Хрещення Руси-України».
24 січня 2015 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Медаллю «За жертовність та любов до України».
5 березня 2015 року – за заслуги з відродження духовності в Україні, утвердження Помісної Української Православної Церкви та з нагоди 35-річчя від Дня народження – Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений Орденом Христа Спасителя.
28 березня 2015 року – Керуючий Коломийською Єпархією нагороджений Почесною Грамотою Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради.
13 грудня 2016 року – Священним Синодом Української Православної Церкви Київського Патріархату призначений тимчасоми членом Священного Синоду на 2017 рік.
18 лютого 2017 року – з нагоди 5-ліття Архієрейської хіротонії та за значний внесок у справу відродження духовності в Україні та розбудову Єдиної Помісної Православної Церкви, Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, нагороджений Орденом Святителя Миколая Чудотворця.