24 жовтня 2020 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю двадцяту після П’ятидесятниці, Його Преосвященство звершив Божественну Літургію Cвятителя Іоана Золотоустого.

З благословення Владики Юліана першу Літургію відслужив прот. Тарас Мойсюк.

Керуючому Коломийською Єпархією за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, прот. Василь Кушерський та диякон Антон Трачук.

Після прочитання Євангелії Архіпастир звернувся до присутніх зі словами повчальної проповіді, в якій, сказав, що Христос є владикою життя і смерті.

Також Архіпастир зазначив, що крім смерті тіла є жахливіша смерть – це смерть душі.

“Коли Господь закликав до апостольства одного чоловіка, той відповів, що у нього помер батько і він змушений піти й поховати свого батька, а уже потім піде за Спасителем. Господь відповів йому: “Залиш мертвим ховати своїх мерців…” (Мт.8, 22).

Тобто Ісус Христос засвідчив про ще одну смерть, яка настає до тілесної смерті. Що це за смерть? Це духовна смерть. Духовний мрець не вірить у Бога і Його Святу Церкву, а живе, задовольняючи лише свої земні потреби.

Владика Юліан закликав паству покладати надію на Господа, в руках Якого наше життя і наша вічна участь, бачити в собі духовне начало, зростати в чеснотах, примножувати любов і власним удосконаленням сіяти в свою тілесну смертність зерна, які проростуть у Воскресінні.

Після завершення Богослужіння Архіпастир привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Правлячий Архієрей, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *