18 вересня 2020 року, в Кафедральному Соборі Преображення Господнього, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, звершив Молебень на початок усякого доброго діла, благословивши початок нового етапу ремонтних робіт у Кафедральному Соборі.

Преосвященному Владиці Юліану за богослужінням співслужили: прот. Тарас Мойсюк та диякон Антон Трачук.

У молитві взяли участь майстри, робочі та парафіяни Святині.

Серед присутніх був депутат Івано-Франківської обласної ради, підприємець і благодійник Богдан Миколайович Станіславський, завдяки якому з цього дня розпочинаються масштабні роботи по внутрішньому облаштуванню Собору а саме кладка підлоги з мармурових плит за проектом дизайнера Вікторії Ценцеус. Цьому робочому процесу передувало встановлення звукових кабелів та кабелів до веб-камер.

Після завершення Молебню Архіпастир звернувся до присутніх зі словом проповіді. Він зауважив, що правдиві християни жодної своєї справи не розпочинають без молитви і Благословення Божого. Тому й початок наступного етапу робіт розпочався з Молебню. Владика Юліан нагадав присутнім про головне призначення Храму – саме тут відбувається Таїнство спасіння людської душі і саме тут людина по особливому відчуває присутність Божу та спілкується з Ним. Правлячий Архієрей зауважив, що велике значення має і мистецька краса і оздоблення Святині.

Звертаючись до Богдана Миколайовича Станіславського, Архіпастир подякував йому за його постійну допомогу в справі розбудови, як Кафедрального Собору, так і Єпархіального Управління та підтримку Православ’я на Прикарпатті.

«Якщо людина любить місце особливого перебування Бога – Його Святий Храм, будує його, дбає про його облаштування і красу, така людина не може не любити Храм одухотворений – саму Людину і в різний спосіб піклуватися про неї», – зазначив Його Преосвященство.

Характеризуючи пана Богдана Владика зазначив, що Господь щедро обдарував його багатьма талантами, серед яких талант успішного підприємця та розумного і енергійного керівника, і головне, що Богдан Миколайович – це людина з глибокою, щирою вірою та добрим і люблячим серцем.

«Храм Божий на землі возводиться на Божу славу на століття для майбутніх поколінь коломиян та всіх тих, хто буде тут підносити свої молитви. Собор Преображення Господнього – це унікальна сакральна споруда, яка прикрашає і додає певної завершеності загальному архітектурному ансамблю міста», – зауважив Архієрей.

На завершення Його Преосвященство ще раз подякував усім за спільну молитву та побажав успішної та плідної праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *