9 травня 2020 року, в суботу ввечері, напередодні четвертої неділі після Пасхи, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, звершив Всеношну з Літією.

В неділю про розслабленого Його Преосвященство звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, прот. Василь Кушерський та диякон Антон Трачук.

Після прочитання Євангелії Керуючий Коломийською Єпархією звернувся до присутніх із повчальною проповіддю, в якій розтлумачив Євангельське зачало про зцілення розслабленого, зазначивши, що, певною мірою, у духовному розумінні, ми всі є розслабленими, коли перестаємо піклуватися про чистоту душі, не відчуваємо покаянного настрою, лінуємося творити добрі діла та не примножуємо у собі любов.

Продовжуючи проповідь, Єпископ Юліан сказав: ” Не потрібно впадати у відчай, коли нас спіткають негаразди і ми в часі складних життєвих випробувань, обставин, хворіб і бід. У важкий час не потрібно покладати надію на людей і впадати у відчай, коли люди залишаються байдужими до наших проблем, адже по справжньому допомогти може тільки один Всемиилостивий Господь”. Владика Юліан пояснив у чому полягає зв’язок між хворобою й гріхом і те, що гріховність, коли не очищена покаянням, слідує за нами й після смерті, визначає нашу участь у вічному житті.

“На перший погляд нам можуть здатися дивними слова Спасителя звернені до розслабленого: “…не гріши, щоб не сталось тобі чогось гіршого”. Що ж могло бути гіршим ніж перебувати паралізованим 38 років? Без допомоги і надії, у повному відчаї. Гіршим лише могло стати тільки те, що через гріхи розслаблений міг втратити можливість унаслідувати Царство Боже. А це без порівняння гірше за всяку людську тілесну недугу.

Також Архіпастир закликав вірних завжди бути вдячними Богові, Який не тільки оздоровлює тілесні недуги, а, найголовніше, зціляє рани і хвороби душі, прощає гріхи та освячує людину.

Після завершення Богослужіння Архіпастир привітав жінок із Днем Матері, зазначивши, що для всіх християн Матір’ю є Пресвята Богородиця, словом Мати ми іменуємо Святу Церкву, ми називаємо і нашу Землю матір’ю. Дітородження не є єдиною підставою вважати жінку матір’ю, адже не сімейні монахині, які дали обітницю дівства іменуються матерями.

Матір’ю є та жінка, яка має у своєму серці любов, і яка дарує цю любов іншим, любов, яка преображує і робить людину кращою.

Після відпусту Правлячий Архієрей привітав усіх зі святою неділею та подав своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї Преосвященний Владика Юліан, у співслужінні духовенства, очолив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *