11 січня 2020 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю після Різдва Христового, коли Церквою вшановується пам’ять Праведного Йосифа Обручника, Давида царя та Якова, брата Господнього, Керуючий Коломийською Єпархією, звершив Божественну Літургію Cвятителя Іоана Золотоустого.

Цього дня стараннями Преосвященного Владики Юліана та, за сприяння і підтримки відомого благодійника Нагірняка Дмитра Дмитровича, до Кафедрального Собору Преображення Господнього прибула ікона Святителя Василія Великого, Архієпископа Кесарії Каппадокійської із частичкою його святих мощей.

Перед початком богослужіння Архіпастир звершив освячення ікони-мощовика і дорогоцінного приділу.

Керуючому Коломийською Єпархією за урочистим богослужінням співслужили: секретар Єпархіального Управління митр. прот. Юрій Бровчук, благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, митр. прот. Микола Мазурак, митр. прот. Володимир Озарчук, прот. Тарас Мойсюк, прот. Ігор Івасютин, прот. Василь Калин, прот. Василь Юрчук, прот. Василь Кушерський, ієрей Мирослав Пушкарук, ієрей Іван Ільчишин, ієрей Василь Бойчук, ієрей Анатолій Момот, ієрей Василь Павлюк, ієрей Василь Деркач, ієрей Тарас Гуменяк, ієрей Юрій Шкіндюк, ієрей Андріан Атаманюк, диякон Антон Трачук, диякон Михайло Голіней та диякон Назар Ягнич.

Після Євангельського благовістя Владика Юліан звернувся до присутніх зі словами зворушливої проповіді, звернув увагу на те, що пришестя у світ Спасителя в людській подобі відбулося заради кожного з нас і про це варто завжди пам’ятати.

Тлумачачи недільне Євангельське зачало, Архіпастир зазначив, що в час, коли Немовлятка Христа було переслідувано царем Іродом, найбільше перетерпіли страху і тривоги його Пречиста Мати Діва Марія та Праведний Йосиф.

«Володіючи могутньою земною владою, цар Ірод був безсилий заподіяти зло Богомладенцю, бо не мав на це волі Божої, а Богородиця і Йосиф – безсилі і немічні, рятують Дитя Христа, бо живуть у абсолютній волі Всевишнього», – зазначив Правлячий Архієрей.

Після завершення Божественної Літургії Владика Юліан, у співслужінні духовенства, очолив Молебень до Святителя Василія Великого перед іконою із частичкою його святих мощей.

Після відпусту Преосвященний Владика звернувся зі словом, в якому розповів про життя Великого Святителя і Учителя Церкви Христової – Василія Великого. Архієрей нагадав, яким чудесним чином і промислительно з волі Божої, мощі Великого Святого були передані до центральної Святині Єпархії.

«Григорій Богослов – приятель Василія Великого, говорив про свого товариша, що він, немов «корабель, завантажений усякою вченістю». Так і в сьогоднішні день, цей «корабель» приплив до нашого Собору, як до тихої пристані», – сказав Архіпастир.

Також Правлячий Архієрей нагадав вірним, що мощі Василія Великого володіють дивовижною силою зцілення, як від тілесних так і духовних недуг. Він закликав всіх горнутися до великого Святителя у своїх молитвах і бути упевненими, що отримають те, про що просять.

На завершення, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Керуючий Коломийською Єпархією нагородив Благословенними Митрополичими Першосвятительськими Грамотами з особливими відзнаками Православної Церкви України відомого благодійника з Городенківщини Нагірняка Дмитра Дмитровича, Скородійчука Василя Миколайовича і Кшановського Василя Володимировича та вручив їм унікальні копії ікони Святителя Василія Великого з частичкою мощовика.

Такі ж ікони Святителя Василія Великого Великого з частичкою мощовика Владика Юліан подарував: заступнику Голови Івано-Франківської обласної ради Гладію Василю Івановичу, Директору Коломийського медичного коледжу Васкулу Василю Петровичу, професору Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Марчуку Василю Васильовичу; підприємцям: Боднарчуку Василю Дмитровичу, Симчичу Василю Васильовичу та Мацьківу Василю Миколайовичу привітавши їх із прийдешніми: іменинами.

На завершення вірні мали змогу помолитись та прикластись до ікони із частичкою мощей Святителя Василія Великого.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *