16 листопада 2019 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю двадцять другу після П’ятидесятниці, Керуючий Коломийською Єпархією звершив Архієрейську Божественну Літургію Cвятителя Іоана Золотоустого.

З благословення Настоятеля Собору – Владики Юліана, першу Божественну Літургію відслужив митр.прот. Василь Мізюк.

Архіпастирю за богослужінням співслужили: митр. прот. Ярослав Венгрин (Дрогобицько-Самбірська Єпархія), прот. Тарас Мойсюк, прот. Василь Кушерський, ієрей Микола Венгрин (Житомирсько-Овручська Єпархія), диякон Антон Трачук, диякон Сергій Хоміцький та диякон Назар Ягнич.
Під час Божественної Літургії Його Преосвященство рукоположив у Сан Диякона іподиякона Івана Венгрина.

Після прочитання Євангелії Єпископ Юліан звернувся до присутніх зі словом глибокоповчальної проповіді, в якій розтлумачив недільне зачало про зцілення кровоточивої жінки та воскресіння дочки Яіра.

Говорячи про поняття ритуальної чистоти і нечистоти, в розумінні юдеїв, Єпископ Юліан зазначив, що християни, в певній мірі перебувають у нечистоті, дозволяючи своїй душі осквернятися гріховними помислами, бажаннями і пристрастями. А щоб очиститися і зцілитися, християнину необхідно доторкнутися до Джерела вічної чистоти і святості – зустрітися з Господом Ісусом Христом.

Після відпусту Архієрей привітав усіх зі святою неділею та звернув їхню увагу на те, що у Кафедральному Соборі цього дня відбулося одне з семи Таїнств Церкви Христової – Таїнство Священства.

Його Преосвященство привітав рукоположеного отця диякона Івана із прийняттям Таїнства Священства, дав батьківські настанови, побажавши плідного служіння Церкві Христовій та вручив святу просфору.

У свою чергу диякон Іван Венгрин подякував Архієрею за вділене Таїнство, зазначивши, що Преосвященний Владика є його духовним батьком і що саме завдяки Владиці Юліану, ще з часу навчання у Львівській Православній Богословській Академії, він усвідомив для себе, яким повинен бути справжній священнослужитель Церкви Христової – ревнитель віри, інтелектуал та людина з добрим і люблячим серцем.
На знак своєї вдячності він подарував Архіпастирю букет білих троянд і унікальні та дорогоцінні архієрейські чотки.

На завершення Правлячий Архієрей подав усім своє архіпастирське благословення.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Єпископ Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Акафіста Пресвятій Богородиці.

Біографічна довідка: іподиякон Іван Ярославович Венгрин народився 11 червня 1994 року у селі Побережне Городоцького району, Львівської області у сім’ї священика.

З 2000 року по 2004 рік – навчався в Комарівській ПЗ0Ш.

2004-2009 рр. – навчання в Загірненській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. Під час навчання в школі ніс послух паламаря в Свято-Успенському Храмі села Комарів.

З 2009 року по 2011 рік – навчався в загальноосвітній школі «Лідер» І-ІІІ ступенів м. Львова.

В 2009 рокі вступив до Львівської православної богословської академії, повний курс якої закінчив у 2015 році.

Під час навчання в семінарії ніс послух іподиякона Преосвященного Єпископа Городоцького Юліана, вікарія Львівсько-Сокальської Єпархії.
Із 2017 по 2019 рр. навчався у Свято-Софіївській духовній семінарії УПЦ США у м. Баунд-Брук (штат Нью-Джерсі).

12 лютого 2018 року в семінарійному Храмі Трьох Святителів, Високопреосвященнішим Даниїлом (Зелінським), Архієпископом Памфілійським пострижений в читця та прийняв хіротесію в іподиякона.

17 листопада 2019 року – у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном, рукоположений у Сан Диякона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *