2 листопада 2019 року, в суботу ввечері, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, у співслужінні духовенства, очолив Всеношне бдіння з Літією.

В неділю двадцяту після П’ятидесятниці, Архіпастир відслужив Архієрейську Божественну Літургію Cвятителя Іоана Золотоустого.

Перед початком богослужіння Керуючий Коломийською Єпархією звершив освячення центрального вітражу Кафедрального Собору.

Правлячому Архієрею за богослужінням співслужили: митр. прот. Володимир Озарчук, прот. Тарас Мойсюк, прот. Василь Кушерський, диякон Антон Трачук, диякон Сергій Хоміцький та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Преосвященний Владика звернувся до присутніх зі словом повчальної проповіді на тему недільного зачала, в якій зазначив, що в простій, на перший погляд, притчі про багача і Лазаря закладені глибокі істини про зміст людського життя й загробну участь її душі після смерті.

“Лише дієва любов по відношенню до ближнього рятує наші душі”, – підкреслив Єпископ Юліан.

Після відпусту Архієрей привітав усіх зі святою неділею, зазначивши: “Перша неділя листопада стала особливою і знаменною в історії Кафедрального Собору Преображення Господнього. Саме цього дня сповнюється 10 років з часу першого богослужіння під куполами новозбудованої Cвятині. Глибоко символічним є те, дана подія збіглася із подією освячення вітражу.

Унікальність віражного полотна полягає в тому, що він є одним із найбільших на Прикарпатті.

Владика Юліан зазначив, що встановлення вітражу була його давня ідея та мрія, яку допоміг реалізувати з любові до коломиян та православної громади відомий меценат, благодійник й людина доброї волі – Богдан Миколайович Станіславський.

Його Преосвященство відзначив заслуги Богдана Миколайовича, адже завдяки йому Коломийська Єпархія реставрувала приміщення нового Єпархіального Управління, було облаштовано клас для Катехитичної Школи “Діти Божі” у преміщенні Кафедрального Собору.

Єпископ Юліан подякував Богдану Станіславському за його добродійства, побажав завжди перебувати в Божій опіці та, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив мецената Благословенною Першосвятительською Митрополичою Грамотою з особливою відзнакою ПЦУ.

Ввечері цього дня, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Єпископ Юліан, у співслужінні духовенства, звершив Вечірню із читанням Господу Ісусу Христу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *