11 березня 2023 року, напередодні другої неділі Великого посту, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, очолив Всеношну з Літією.

В неділю, коли Церква Христова відзначає пам’ять Святителя Григорія Палами, Владика Юліан звершив Божественну Літургію Святителя Василія Великого.

З благословення Владики Юліана першу Літургію відслужив митр. прот. Тарас Мойсюк.

Його Преосвященству за богослужінням співслужили: благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк, ієрей Василь Деркач, ієрей Дмитро Гром, протодиякон Антон Трачук та диякон Назар Ягнич.

Після прочитання Євангелії Правлячий Архієрей виголосив повчальну проповідь, в якій спочатку розповів про Святителя Григорія Паламу, Архієпископа Фессалонікійського, пам’ять якого згадується у другу неділю Великого посту.

Тлумачачи Євангельську історію про зцілення Господом Капернаумського розслабленого, Архіпастир зазначив: «Що побачили люди, які перебували у цьому домі? Вони побачили відкрите небо. Завжди, коли ми говоримо про Благодать Божу, коли називаємо свого Творця Отцем Небесним, тоді для нас Небо стає відкритим. Слово Боже не обмежується ні покрівлею дому, ні його стінами  воно розходиться по всій Вселенній. Це означає, що прийде час, коли всі, хто бажає чути Слово Боже, будуть чути його, де б вони не перебували».

Архієрей також звернув увагу на особливі слова Христа до розслабленого: «Сину, прощаються Тобі гріхи твої», закликавши присутніх задуматись, чому Господь, знаючи, що ця людина є грішною, не називає її грішником і не осуджує її,  а іменує його сином. Кожен із нас повинен пам’ятати, що він є дитиною Божою: сином чи дочкою Небесного Отця… Достатньо нашого щирого покаяння, щоб повернути собі синівство».

«У цьому розслабленому ми маємо побачити себе особисто. Здається людина має всі члени тіла, але дуже часто їй бракує волі та сили, яка могла б це все зв’язати в єдино і підняти її. Сьогодні Господь, прощаючи гріхи розслабленому,  дає йому силу й волю, щоб параліч його покинув і він став цілісною людиною. Як важливо сьогодні нам стати цілісними»,  – наголосив Архіпастир.

Під час богослужіння підносились молитви за перемогу України над російськими окупантами.

Після відпусту Архіпастир привітав усіх зі святою неділею та подав своє Архіпастирське благословення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *