25 липня 2020 року, з благословення Преосвященного Владики Юліана, відбулася паломницька поїздка вірян Кафедрального Собору на малу батьківщину Преподобного Амфілохія Почаївського – село Мала Іловиця, Шумського району, Тернопільської області.

Вранці перед поїздкою, в Кафедральному  Соборі Преображення Господнього міста Коломия, разом із священнослужителем прот. Тарасом Мойсюком,  прочани помолилися за Божу допомогу під час духовної подорожі. Благословляючи, отець Тарас побажав вірянам духовної користі від  поїздки та передав молитовне благословення від Преосвященного Владики Юліана.

Після прибуття до місця призначення, паломницьку групу зустрів насельник Свято-Амфілохіївського монастиря монах Митрофан. Він коротко розповів про план перебування паломників у монастирі, та запросив взяти участь у Божественній Літургії, яку очолив священнослужитель монастирського Храму, прот. Тарас Червінський.

Своїм співом прикрасили богослужіння учасники Архієрейського Хору Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломия під керівництвом регента Ольги Вікторівни Сілкіної.

Опісля, було відслужено Молебень перед іконою Святого Михаїла Малеїна, яку, разом з іншими святинями, отець Митрофан привіз із Святої Гори Афон.

Далі віряни приклонилися до головної святині Монастиря – ікони Преподобного Амфілохія Почаївського з часточкою його святих мощей та інших святинь – чудотворних ікон, що там перебувають.

Після споживання монастирського трапези, паломники вирушили до цілющого джерела, воду якого, у свій час, щодня освячував Преподобний, і з її допомогою, молитвами зцілював людей.

Далі відбулася екскурсія Штабом Української Повстанської Армії, котра почала розгортати свою діяльність саме із цих гірських лісів, поблизу, посталого з попелу, у воєнні часи, села Стіжок. Його історичними стежками  провела працівник Штабу та директор місцевого музею Світлана Станіславівна Кузьмич.

На завершення,  паломники відвідали храм Святої Трійці (час побудови – XІІІ-те століття, реконструкція – XVI-те століття), що розташований на Даниловій горі.

Координатором паломницької поїздки став благочинний Шумського району, Тернопільсько-Кременецької Єпархії  митр. прот. Микола Бабій. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *